Blog poświęcony gospodarce odpadami. Znajdziemy w nim między innymi jak prawidłowo segregować odpady oraz listę wartościowych firm na rynku polskich które świadczą odbiór odpadów. Ciekawostki ze świata ekologii i ochrony środowiska
czwartek, 25 września 2014

Beczki plastikowe, beczki metalowe

Beczka metalowaBeczki znane są od wieków. Wykonywane wcześniej przez bednarza robione były z dobrej jakości drewna, odpowiednio impregnowanego, wyginanego przy pomocy metalowych obręczy nabijanych na szablon beczki. Następnie, utworzony pojemnik był poddawany impregnowaniu czy wypalaniu wewnątrz. Sprawdzano szczelność beczek i każdą oddawano do długoletniego użytkowania. Obecnie budowa beczek drewnianych odeszła prawie w zapomnienie. Nowoczesne beczki robione są z odpowiednich tworzyw sztucznych czy metalu. Tworzywa sztuczne są odpowiednio dobierane, są kwasoodporne, odporne na promieniowanie UV, co jest szczególnie ważne przy beczkach kolorowych oraz odpowiednio przygotowane chemicznie do kontaktu nawet z żywnością.

Z czego robione były beczki

Beczki metalowe do niedawna robione były z aluminium, które zostało wyparte przez stal kwasoodporną, która jest szczególnie przydatna przy produkcji beczek KEG. Beczki produkowane są w różnych wariantach pojemności. Warto sprawdzić ofertę beczek sklepu ECO wejdź Tutaj beczki mają pojemność 20 do 300 litrów, co daje pełne pole do możliwości wyborów najodpowiedniejszych beczek dostosowanych do własnych potrzeb i oczekiwań. Dobre beczki mają tez odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne. Ich brzegi, wzmocnione żłobieniami dają możliwość przewożenia w beczkach największych ciężarów, bez względu na swój stan skupienia czy skład chemiczny.Beczka z metalu Beczki służą, bowiem do składowania i przewozu zarówno substancji ciekłych, stałych czy sypkich, również kwasów czy produktów żywnościowych. Żadne z nich nie wpływa negatywnie na jakość beczek. Beczki metalowe szczególnie polecane są do przewozu np. piwa, stąd beczki typu KEG. Ponadto można w nich przewozić czy składować praktycznie to samo, co w beczkach z tworzywa sztucznego. Beczki mają obejmy, odpowiednie uszczelki, wloty górne czy dolne, przy ich odpowiednim typie. Zastosowanie beczek jest, więc wszechstronne i konkurencyjne dla innego typu pojemników. Ich niezawodność określa się w przystosowaniu do przemieszczania, łatwości transportu i ekonomii załadunku.

czwartek, 22 maja 2014

Wysyłali toksyczne odpady do Włoch


Gwardia Finansowa we Włoszech, wpadła niedawno na trop gigantycznego przestępstwa przeciwko zdrowiu ludzi i bezpieczeństwu środowiska naturalnego, związanego z wywozem, składowaniem i utylizacją odpadków, z którymi wiele regionów włoskich boryka się od lat, stojąc wciąż w najmroczniejszej odsłonie kryzysu z wywozem i obróbką odpadów i śmieci. W wyniku działań śledczych zarzuty postawiono łącznie 40 osobom, wśród których byli transportowcy czy celnicy portowi, 4 osoby z grupy przestępczej aresztowano i zajęto 4 miejsca składowania groźnych odpadków, które miały być transportowane do krajów Afryki

Solidarność z Afryką - niebezpieczne odpady wyjeżdżały na czarny ląd

Grupa ta, działając, bowiem, w Modenie, pod przykrywką „Solidarności z Afryka”, bez żadnej kontroli, jako pomoc humanitarna, wysyłała do Nigerii, Ghany i innych krajów ościennych, kontenery z katastrofalnym ładunkiem. Jak się dowiedziano, rocznie mogło to być około 50 kontenerów, wypełnionych starymi monitorami komputerowymi, drukarkami, gaśnicami, artykułami gospodarstwa domowego czy nawet złomowanymi autami, traktując terytoria tych państw jak wysypiska śmieci, na które we Włoszech nie było już miejsca, a drogie utylizacje nie opłacały się. Proceder ten mógł trwać od 2010 roku, jak wykazało prowadzone śledztwo. Śmieci zbierane były z niemal wszystkich miast regionu Emilia-Romania: w Bolonii, Ferrarze, Rawennie, Piacenzy, Forli i, po przeładowaniu w porcie Genui, trafiały do Afryki. Trwają działania wyjaśniające.

Tagi: odpady
12:38, veox
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 lutego 2014

Metalowe kontenery są bardzo przydatne szczególnie, gdy robimy w domu czy mieszkaniu remont. Wykorzystywane w ten sposób dają pewność, że wszystko, co mogłoby stanowić zagrożenie czy nie móc być wyrzuconym do tradycyjnego kosza na śmieci znajdzie miejsce w kontenerze. Odpady powstające przy toczących się pracach remontowych czy przy rozbiórkach muszą być również odprowadzane. Kontenery hakoweMusza być też składowane w innym miejscu, niż tradycyjne śmieci i odpady. Powinny być, zatem wyrzucane do osobnych pojemników, tak zwanych gruzowników. Grozowniki mają tą zaletę, że zdołają pomieścić znaczne ilości niepotrzebnych pozostałości po remoncie czy rozbiórce. Istnieje klika rodzajów metalowych kontenerów. Różnią się oczywiście między sobą pojemnością i rodzajem wsypu. Są otwarte lub z uchylnymi pokrywami. Otwory są pojedyncze, lub montowane pasmami z pojedynczymi klapami. Bywają bez zabezpieczenia pokrywy i stanowią tak zwaną otwartą łódkę. Mają pojemność do 1 tony, do 5 ton i do 10 ton. Kontenery te musi wynająć każdy, kto planuje nagromadzić znaczną część odpadów budowlanych. Zazwyczaj takie kontenery wynajmuje się z Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, czy po ostatnich zmianach w związku z ustawa śmieciową, z firm, które zajmują się wywożeniem śmieci z terenów im podległych. 

metalowy kontener

Wynajem kontenera na kilka dni

Zazwyczaj metalowe kontenery stawiane są w miejsce wynajmu na 3 dni. Oczywiście każdy okres ten może przedłużyć a opłata naliczana jest zgodnie z panującymi na danym terenie taryfami wynajmu kontenerów na śmieci.

piątek, 24 stycznia 2014

Katalog stron ekologicznych jest stworzoną dla ogólnego uporządkowania informacji z zakresu ekologii. Jest to szczególnie ważne, ponieważ firm ekologicznych wciąż przybywa. Zajmują się wieloma zagadnieniami z dziedziny samej ekologii, ale również dziedzin pobocznych, mających jednak wpływa na działania ekologiczne. Jest to szczególnie ważne przy natłoku wszystkich informacji z dziedziny ekologii, choć nie tylko, jakie bombardują wszystkich. Katalog Ekoindex

Efekt jest zazwyczaj taki, że, aby znaleźć interesującą nas dziedzinę, firmę, musimy poświęcić poszukiwaniom znaczną część czasu. Stworzenie katalogów stron ekologicznych ułatwia nam poruszanie się jedynie wśród określonej grupy firm. Odpowiednia lokalizacja i krótka charakterystyka mocno niweluje nam wszystkie niedogodności związane z utrudnionymi poszukiwaniami. Ponadto, przeglądając katalog stron możemy łatwo wyłapać również firmy działające w tym samy zakresie, dzięki czemu z łatwością możemy przeanalizować zachowanie konkurencji własnej, bądź konkurencji firmy, której szukaliśmy. Wpływa to na wychwycenie naprawdę najlepszej oferty bądź wyszukanie jedynie najbardziej interesujących informacji, bez nadmiaru wiadomości, które nie są nam w ogóle potrzebne, a zabierają nam cenny czas. Również firmy ekologiczne, w katalogach firm, zamieszczając swoje ogłoszenie na pewno dotrą do większej ilości potencjalnych klientów, ludzi, którzy szukali z większym prawdopodobieństwem właśnie ich oferty. To znacznie ułatwia również wybranie odpowiedniej niszy, która każdą firmę odpowiednio pokieruje do odpowiedniego dla siebie działania. Katalog stron ekologicznych jest, zatem wyjątkowo praktyczny dla każdej ze stron działań w zakresie ekologii.

czwartek, 28 listopada 2013

Pojemniki do segregacji powinny być odpowiedniej wielkości.

Dostosowane do ilości osób z nich korzystających, do miejsca, w którym stoją, rodzaju odpadów, które do niego będziemy wyrzucać. Pojemniki powinny być również trwałe.

Pojemniki do segregacji Slim Bin

Powinniśmy móc je stosować przez wiele lat, bez uszczerbku na ich wyglądzie. Dobrze, żeby były koszami lekkimi, zrobionymi z odpowiednich materiałów. Najlepszym wyjściem jest stosowanie tworzyw sztucznych. Coraz więcej firm stosuje materiały łączone, co oznacza na przykład metalizowanie tworzywa sztucznego. Daje to niewątpliwie wyjątkowe połączenie lekkiego i trwałego materiału, z eleganckim wyglądem odpornego na zarysowania kosza. Poza tym pojemniki do segregacji coraz częściej mają wiele ułatwień w ich stosowaniu. Zaczepy do worków wewnętrznych, stabilizujące nóżki gumowe, ciche pokrywy koszy i inne.

Kosze do segregacji

Najważniejsze jest jednak wykonanie pojemników w taki sposób, żeby utrzymanie ich czystości było łatwe i szybkie.

Niezależnie, do jakiego rodzaju odpadów są przeznaczone, muszą umożliwiać odpowiednią obsługę i bezpieczeństwo stosowania. Podobnie jest w przypadku pojemników gabarytowych, zbiorczych, które ewidentnie muszą odpowiadać znacznie większej ilości osób niż w jednym gospodarstwie domowym. Przed koszami zewnętrznymi, dodatkowo stawiane są wymagania dotyczące obsługi zbiorowej. Powinny być wyjątkowo dopracowane techniczne, pozwalające na szeroka obsługę i bezproblemowe użytkowanie przez wszystkich. Muszą być czytelnie oznakowane i ustawione w strategicznym miejscu.

 

Zapraszam do odwiedzenia ciekawego blogu ekologicznego - Odpadowy

wtorek, 17 września 2013

Stojaki do worków składają się z lekkich, ocynkowanych rurek metalowych, wykończonych, bądź gumowymi nóżkami, bądź betonowymi klockami, stabilnie mocującymi stojaki w powierzchni, na której stoją. Z drugiej strony znajduje się oczko wsypowe oraz pokrywa wsypu. Oczko wsypowe uzbrojone jest linkę gumową z haczykami mocującymi, które przytrzymują worek wewnętrzny na miejscu, utrudniają, czy wręcz uniemożliwiając jego osunięcie się z konstrukcji. 

Stojak na workiNiekiedy mechanizmem mocującym są specjalne pierścienie mocujące.Pokrywa zamontowana na oczku bywa również odpowiednio wyprofilowana tak, żeby do środka nie wpływały żadne opady oraz zazwyczaj zabarwiona jest w kolor kodowania przeznaczenia takiego rozwiązania kosza.

Stojaki na worki są tanie w porównaniu do pojemników standardowych

Stojaki na worki mają tę zaletę, że są stosunkowo tanie szczególnie, porównując je z koszami do segregowania śmieci, które są coraz wymyślniejsze, bardziej dopracowane, z innowacyjnymi rozwiązaniami, z którymi wyrzucanie śmieci staje się łatwe i przyjemne. Stojaki na worki zabierają jednak zdecydowanie mniej miejsca, niż kosze na odpady, można je przenosić, nie istnieje przy nich obawa przyklejania się resztek odpadów do ścianek oraz łatwo można kontrolować poziom zebranych odpadów.

Ciężko segregować szkło, Stojaki nie są do tego przystosowane. 

Jak dla mnie jedyną wadę jest niedostosowanie worków do wyrzucania, do nich szkła. Worki łatwo można, bowiem podziurawić zbitym szkłem. Pojawia ich się coraz więcej w naszym otoczeniu. Zdecydowanie królują na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych.

niedziela, 28 lipca 2013

Vileda Professional

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest utrzymywanie czystości we własnym otoczeniu. Każdy przecież wie, że bałagan nie tylko zniechęca do działania w zaśmieconym otoczeniu, ale jest również niezdrowy, jeśli weźmiemy pod uwagę zagrożenie epidemiologiczne. W czystym otoczeniu oczywiście również lepiej się pracuje a, dbałość o ład i porządek otoczenia wpływa pozytywnie na całość funkcjonowania. Żeby wszelkie możliwe zabiegi utrzymujące czystość były łatwe do wykonywania, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie urządzenia. Nikogo chyba nie zdziwię, jeśli napisze, że najważniejszymi do tych celów są odpowiednie kosze na odpady. Szczególnie, jeśli po wejściu w życie ustawy śmieciowej, wymagane jest od nas segregowanie odpadów.

Dystrybutor pojemników

Takie możliwości dają kosze, zakupione w sklepie ECO24 , który niedawno został dystrybutorem produktów znanej i cenionej firmy Vileda. Firma ta, w największym stopniu dba o naszą wygodę i czystość otoczenia, oferując wspaniałe produkty najwyższej jakości i w najmodniejszej formie. Jej produkty dostosowane są do wszelkich wymagań, stawianych tego typu produktom. Spełniają zalecenia HACCP, jeśli chodzi o niedotykanie koszy na śmieci, przez samozamykające się klapy koszy na śmieci, czy też mechanizmy pedałowe do ich obsługiwania. Kosze Vileda Professional również mają tą zaletę, że nie tylko nadają się do naszych domów czy mieszkań, ale również ich rozmiary i budowa, pozwalają na używanie ich na znacznych powierzchniach. Tak jest w przypadku koszy Hera, gdzie producent wykonał je w trzech rozmiarach i największy ma 85 litrów pojemności. Są łatwe do czyszczenia, zaopatrzone w pedał i do tego utrzymują stabilność, dzięki zastosowanym nakładką sylikonowym. Również Atlas czy Titan są niezastąpione w sprzątaniu znacznych powierzchni. Oba mają wbudowany system przytrzymujący worki na śmieci, odpowiednio szerokie otwory wsadowe i łatwo je opróżniać. Szczególnie kosze Titan, które mają nawet 120 litrów pojemności, spodobają się wszystkim, którzy chcą mieć kosze praktyczne, ale i piękne. Swoim designem przypominają, bowiem zarówno styl nowoczesny, ale również retro czy angielskie, które teraz są bardzo popularne.

Vileda Professional dba o estetykę

W tym wypadku Vileda bardzo zadbała o estetykę wykonania, wszechstronność produktu oraz jego wszelkie zalety, umożliwiające skorzystanie z oferty przez szeroką grupę zainteresowanych. To, bowiem bardzo ważne, żeby nie skupiać się tylko i wyłącznie na stronie praktycznej i tworzyć kosze proste w obsłudze i stwarzające nieograniczone możliwości segregowania odpadów, ale również wpisujące się we wszelkie style umeblowania naszych domów, co dodatkowo może zachęcić kupców do przyjrzenia się ofercie danej firmy. Niewątpliwie Vileda daje takie możliwości a, obecnie również sklep ECO24, który posiada w swoich magazynach pełen asortyment Viledy, do której tak zachęcam. Nie trudno, bowiem zakupić pojemnik na odpady Vileda, ale sztuką jest wybrać taki, że nie tylko spełniał wszystkie swoje wymagania, ale również zdobił i nie musiał być obiektem, którego należałoby się wstydzić, więc i schować jak najgłębiej w naszym mieszkaniu czy domu. 

 Zapraszam - Dystrybutor Vileda Professional

piątek, 28 czerwca 2013

Pojemniki na odpady po 1 lipca

Można przypuszczać, że temat pojemników na śmieci jest prosty. Niestety to bardzo zróżnicowany i rpojemniki na odpady do segregacjiozbudowany ze względy również na fakt wchodzenia w życie nowej ustawy śmieciowej, której zagadnienia kładą duży nacisk na segregowanie odpadów, które również mają być premiowane upustem cenowym. Dlatego formy zajmujące się produkcją czy rozpowszechnianiem pojemników na odpady robią wszystko, żeby sprostać wymaganiom stawianym im przez klientów. Już w zapomnienie odchodzą dotąd używane kosze na śmieci a na miejsce wchodzą pojemniki od 60 litrów pojemności, po 1100 litrów, co daje przekonanie łatwego dostępu do odpowiednich pojemników, do segregacji dla każdego zainteresowanego.

Segregacja na pierwszym miejscu

Każde z nich produkowane są oczywiście w znanych od dawna kolorach funkcyjnych. Kolor zielony służy do składowania szkła, przy czym, gdy obok stoi kosz biały, do białego wrzucamy szkło niebarwione a do zielonego barwione. Kosz czarny pomieści w sobie wszystkie możliwe bioodpady, czyli na przykład resztki pożywienia i inne tego typu, do przerobu, których nie są wymagane procesy wspomagające, gdyż odpady te ulegają samo rozłożeniu. Kolorem czerwonym oznaczone są pojemniki do metalu a papier wkładamy do koszy żółtych a papier do niebieskich. Każdy kolor ma, zatem określać rodzaj odpowiednich śmieci do nich wrzucanych. Odpady mają być potem rozwożone na wysypiska, w których odbywać będzie się odzyskiwanie materiałów wtórnych i kolejne przerabianie, gdyż recykling stanie się nie tylko modny w pewnych kręgach, ale również konieczny ze względu na unijne wytyczne, do których musimy przystosować własną gospodarkę.

czwartek, 13 czerwca 2013

wyposażenie łazienkiWyposażenie łazienki też ma znaczenie w gospodarce odpadami

Każde pomieszczenie w naszym domu czy mieszkaniu potrzebuje indywidualnego podejścia w sferze wyposażania go zgodnie z naszymi warunkami, wymaganiami i zasobnością portfeli. O ile robimy to raz na kilka lat, o tyle niektóre z pomieszczeń wymagają znacznie większych wysiłków niż pozostałe. Dla mnie właśnie wyposażenie łazienki jest bardzo wymagającym zagadnieniem, bowiem zazwyczaj bywa najmniejszym pomieszczeniem w całym domu czy mieszkaniu a jednocześnie znajduje się w niej najwięcej sprzętów i urządzeń. Spełnia tez nie tylko warunki higieniczne, ale i pozwala odprężyć się każdemu, zachować intymność czy nie raz być również pralnią czy suszarnią. Łazienki spełniają, zatem wiele funkcji, wymagają małych nakładów pracy i pieniędzy a ograniczona powierzchnia wymaga ograniczonych ilości wyposażenia, co chyba jest najtrudniejsze. 

Co może przydać się w łazience?

O ile stosunkowo łatwo sprawić, żeby spełniała nasze wymagania i pasowała do reszty mieszkania o tyle trudno zahamować proces zbieractwa wszystkiego, co w łazience może się przydać. Polecamy odwiedzić stronę: http://www.168.pl/wyposazenie-lazienek-cat-195.html gdzie znajdziecie produkty pozwalające zaoszczędzić miejsce. Szczególnie, jeśli ktoś ma umiłowanie do kosmetyków, które nie tylko potrafią stać wszędzie, ale i wymagają stawiania w łazience coraz to nowych szafek i szafeczek, co jest prostą drogą do zagracenia tego pomieszczenia. Dlatego nie raz warto skorzystać z fachowej pomocy architekta czy choćby sprzedawcy profesjonalnie przeszkolonego, który pokarze nam odpowiedni tor działania a wyposażenie łazienki będzie dobierane odpowiednio do wymagań i raczej minimalistycznie, gdyż wyposażenie łazienek będzie tylko trafnym wyborem a nie zbieraniną przypadkowych sprzętów i urządzeń.

czwartek, 09 maja 2013

ściereczkiO ściereczkach można rozprawiać bez końca, choć wydawałoby się, że to temat szybko wyczerpujący się, wąski i wcale nikomu nie potrzebny. Zdziwi się jednak każdy, kto tak myśli, ponieważ już sam fakt, że w każdym domu jest przynajmniej kilka ścierek już zmusza człowieka do zastanowienia się nad nimi. Jakie powinny być te najlepsze, czym się charakteryzować, z czego być zrobione a nawet ile kosztować, żeby nie przepłacać za zwykłą ścierkę a jednocześnie nie kupować czegoś za bezcen, co okaże się jednorazowym kawałkiem tkaniny do niczego nie przydatnym.

Ściereczki są używane niemal codziennie.

Ściereczki są, bowiem przydatne do wielu czynności. Oczywiście wszystkie wiążą się z utrzymaniem odpowiedniego poziomu czystości w naszym domu czy mieszkaniu. Niezależnie od tego każde pomieszczenie ma jednak swoje wymagania i dobra ściereczka spełni je wszystkie. Inne, bowiem funkcje ma ściereczka do naczyń, inne ta od ścierania powierzchni chropowatych, mebli z połyskiem, armatury czy glazury. Niewątpliwie trudno tez utrzymać powierzchnię bez zacieków na aluminiowych zlewozmywakach a dobra ściereczka i z tym tematem powinna sobie świetnie poradzić. Dlatego, żeby nie wybierać do każdego zadania jednej ścierki trzeba zastanowić się, jaki rodzaj materiału spełnia jak najwięcej funkcji i właśnie raki wybrać. Od dawna znamy ściereczki bawełniane sprawdzające się w wielu czynnościach, ale szturmem wchodzące ścierki z mikrofibry są jednym z lepszych wynalazków do utrzymania czystości, bowiem świetnie radzą sobie z brudem, są wytrzymałe, łatwe w praniu a jednocześnie stosunkowo niedrogie.

 
1 , 2 , 3
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
ECO24 kosze na śmieci

Katalog stron ekologicznych

Tabago - sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz